לפני העיצוב עושים סדר וארגון | פרק 2 | מגירות

FINAL 88

כשהחלטנו לכתוב מאמר על סדר וארגון מהר מאוד הבנו שזה נושא כל כך רחב שמאמר אחד פשוט לא יכול לכסות את כל הטיפים, הרעיונות והעזרים הקיימים. זה במיוחד נכון עבור בת שבע- סטייליסטית הבית שלנו, שגם עוסקת בסדר וארגון במשרה השנייה ללקוחות מועדפים ומיוחדים.  אנחנו חוזרות עם מאמר נוסף על סדר – הפעם מגירות.  אם אתם מחדשים את סביבת המגורים שלכם בעבודת שיפוץ או בנייה או רוצים לשלב ריהוט חדש עדיף לאפיין היטב את הצרכים שלכם תחילה ואז לדאוג שכמות האחסון וביחוד המגירות מותאמות היטב לצרכים הקטנים של היום יום עד רמת החלוקה הפנימית של המגירות (אנחנו ממליצים על מגירות עם  חלוקה אינטגרלית ללקוחות שלנו).

אנחנו יודעות שסדר וארגון זה לא משהו שבא באופן טבעי להרבה אנשים, אך הבשורה שלנו היא שיש היום שפע של פתרונות מגוונים וקלים הניתנים ליישום בקלות. אז יאלה לעבודה, בוא נתחיל ונעשה זאת עם המגירה הכי בעייתית בבית…

ארגון וסדר במגירת הג'אנק

אחת המגירות הכי מאתגרות ושימושיות בבית  היא מגירת הג'אנק – אותה מגירה שדוחפים אליה הכל – בדרך כלל בכניסה לבית או באחת ממגירות המטבח. איך עושים את זה? – נתחיל תמיד במיון והוצאת כל מה שלא שייך, נזרוק מה שבאמת כבר לא בשימוש, ואז נמיין לקטגוריות.

שימו לב להבדל בין 2 המגירות: במגירה הלבנה השימוש במיכלים שקופים עם תחתית לבנה יוצר בהירות,שקט וסדר. לצד חברתה הרועשת עם הטפט, שאמנם יפה, אך במקרה כזה מוסיף רעש בעיניים ומפריע לזיהוי של האובייקטים הרבים שהיא מכילה. השתמשו במתקנים זהים בצבע ובמרקם, שניתן לרכוש בכל מיני חנויות, או במיכלי הפלסטיק שניתן למצוא בכל בית.

cereal-box-drawer-dividers-from-i-heart-organizing

גם בצבעוניות שקטה יחסית כמו זו אפשר לבחור, ואחרי תקופה קצרה "העין המצלמת" שלנו יודעת לשלוח את היד בדיוק לקופסא בה נמצא החפץ שאנו מחפשים – עשו זאת (גם) בעצמכם!! קופסאות בגדלים מותאמים לפי צורך אישי. השתמשו בקופסאות נעליים או דגני בוקר או מה שיש. צפו אותם בטפטים שאתם אוהבים. ניתן להשתמש באותו אופן, גם במכסים שלהן למגירות דקות, אם יש לכם כאלה.

 ארוגון וסדר מגירות במשרד הביתי

 טבעי שנמשיך למגירות המשרד שם שורר לעתים בלאגן והדרך לסדר אותן מאוד דומה למגירת ה שלנו – מיון החפצים ע"פ קטגוריות. אלה שבשימוש תמידי במגירות העליונות והאחרים במגירות התחתונות.

supplies_5_1773qeo-1773qfu

רעיון מבריק מתבנית של מאפינס שאינה מתאימה יותר לשימוש לה נועדה – בהתזה קלה ומהירה של צבע ספריי יכולה להפוך לכלי אחסון נוח ודקורטיבי.

4c2df0460c4aaa7cc0e3f48f4e595554

אם גם אתם מאלה שמחכים לרגע האחרון כדי לכתוב אגרת ברכה או לעטוף מתנה דקה לפני יציאה לאירוע, או סתם בא לכם לתת לאורחים שלכם אגוזים מהגינה בתוך שקית קשורה בסרט יפה – כשהכל מרוכז במגירה אחת בצורה מתוכננת ומסודרת, זה מגדיל את הסיכוי להגיע בזמן…עשו גם את הקופסאות בעצמכם

enhanced-buzz-21038-1363186191-4

"סוף מעשה במחשבה תחילה" – אם אתם מזמינים ריהוט מנגר חישבו על הפרטים הקטנים ותכננו מראש כל פרט – הוסיפו למגירה מגש שיונח ע"ג דפנות המגירה מה שיאפשר גישה לעומק המגירה.

מפה נעבור לחדרי הרחצה, שם מחכים לנו הרבה פריטים, שלרוב נראה שלא מוצאים את מקומם ואין שם סדר. הכללים לא משתנים הרבה אבל יש פה כמה רעיונות גאוניים באמת שמתבססים על חלוקה לקטגוריות.

איפור – אם יש לנו הרבה או מעט, מה שחשוב זה שתהיה לנו גישה נוחה, כדי שנוכל לראות הכל במהירות ובקלות. במיוחד בבוקר…!

make up - more sections

מובנה לתוך המגירה שלכל דבר יש מקום

54fefb8eb85e3-organize-bath-hair-accessories-s3

רעיון מבריק – רגילים להשתמש בקופסת המגנט הזו לסיכות משרדיות? אז למה לא גם לסיכות לראש? או בטבעת קפיצית של מפתח – לאיגוד גומיות שיער….בקיצור "שחררו את הקוקו"..ופתחו את הראש…

קופסאות אחסון עמוקות וארוכות למגירות עמוקות – לדברים הגבוהים, הגדולים, הארוכים…. כמו בקבוקים למיניהם, מייבש /מסלסל/מחליק שיער…

ערכת מניקור ופדיקור בתוך קופסא נשיאה שניתן "לטייל" איתה, כשלפעמים אנחנו נאלצות לעשות דברים כאלה בעצמנו, בבית…

ארגון כללי במגירות

ועוד תמונה

גם יפה וגם פרקטי – לנצל את מראה האריזות הצבעוניות כשנוציא אותן מהאריזה המקורית למקום נגיש בתוך המגירה – כך גם קל להיערך בזמן

ולא יכולנו להתאפק…

f761d479db98cfc977572b90c730e8ac

IKEA HACK – בואו נתייחס גם קצת למי שאין לו מגירות בחדר הרחצה – הנה עוד פתרון מאד נוח בתוספת יתרון של ניידות

בגדים

אם אין לכם מספיק מקום בארון ואין ברירה אלא להשתמש במגירות, השתמשו בהן נכון.

tshirts

רעיון הקיפול במגירה דומה לתיוק. לא כל פריט לבוש מתאים להיכנס למגירה. למשל  הסוו'טשרים שבתמונה -בשל עוביים, ניתן לקפלם ל-3 ועדיין הם ינוחו בלי להתבלגן גם כשכמה מהם בכביסה, כמן כן סוודרים, צעיפים, מכנסיים קצרים, פיג'מות,  תמיד זה יפה יותר כשזה מסודר לפי צבעים, אבל זה ממש לא הכרחי – מה שחשוב הוא שניתן יהיה לראות את כולם,  ושכשנוציא משהו, לא יחול אפקט הדומינו…

אפשר לקפל ככה:

לא שאנחנו מקפלות ככה, אבל זה רעיון מדליק. רק הוסיפו למה שראיתם בוידאו קיפול אחד נוסף כדי להכניס לתוך מגירה, כדי שייראה כמו בתמונה למעלה.

Jeans final

ג'ינסים למשל, נכון לאחסן בארון. אבל מאחר ואנחנו לא מדברים פה על מדע מדויק, ולכל אחד הרגלים והעדפות אישיות אפשר לקפל לתוך מגירה כך שבמקרה כזה ניתן לזהות אותם בקלות לפי הכיסים…באותה דרך ניתן לאחסן במגירה טייטס, טריינינגים, מכנסי ספורט, מצעים ומגבות, וכמובן…

הלבשה תחתונה, גרביים, חגורות אקססוריז

bras final 11

מומלץ לאחסן הלבשה תחתונה במגירות . אז איך משתלטים על התחתונים והחזיות ואיך הדרך הנכונה לאחסן אותם?  התחילו כמובן במיון קפדני. חזיות ותחתונים שאתם לא לובשים – "תעיפו אותם". אם לא לבשתם אותם בשנה האחרונה סביר שלא תלבשו. את הגוזיות והתחתונים פשוט קפלו כמו חולצה. הידעתן שלחזייה יש תאריך תפוגה של חצי שנה!?

accessories 2

אקססוריז: צעיפים חגורות, משקפיים בחוצצים…ככל שיש יותר חוצצים כך קל יותר לעשות סדר והרבה יותר קל – לשמור עליו.

אחסון גרביים

הגרביים | יש הרבה מאוד צורות בהם אפשר לקפל גרביים אבל יש רק דרך אחת נכונה אם אתם רוצים לשמור על הגרב לאורך זמן – קיפול.  גרב על גרב קיפול ועוד וזהו. ולמה? ולמה הכדורים שרובנו גדלנו עליהם אינם טובים? –  כי זה "מעייף" את הגומי שעם הזמן יאבד את האלסטיות . אוקי, אז אחרי שקיפלנו את הגרביים נכון מסתבר שיש גם רק דרך אחד לאחסן אותם – בתאים נפרדים כמו בתמונות.  חשוב לנו לציין שאנחנו מדברות על הגרביים הטובים. את הגרביים הפשוטים, של הילדים, של הספורט באמת קפלו איך שבא לכם – ואחדו במגירה אחת…..

enhanced-5976-1393284627-6

אוקי ומה נשאר לנו לעשות, להחליט שאנחנו עושים את זה. לשריין זמן, למיין ולהתחיל. ואם אין לכם חציצה, קופסאות אחסון וכד' יש המון פתרונות הניתנים לרכישה. בתמונה למטה כמה דוגמאות מחנות The Container Store ברשת העושה משלוחים גם לארצנו עם פתרונות שלאוהבי הסדר וארגון הם פשוט "פורנוגרפיה". כמובן שיש גם את Amazon וכל שאר הרשתות הגדולות. יש גם לא מעט פתרונות יותר זמינים קרוב יותר אלינו, ביניהם כמובן איקאה עם שלל פתרונות במחירים סבירים. Home Organize לדוגמא, היא חנות ישראלית עם פתרונות אחסון.

Picture11

האמת, זה רק קצה קצהו של המזלג. בפרק הבא נדבר על מגירות המטבח.

נשמח מאוד לשמוע מכם, ואם אתם צריכים עזרה בתכנון ועיצוב, ושירותי סדר וארגון של הבית שלכם, אנחנו כאן לרשותכם.

שלכן דנה ובת-שבע

במידה ואתם ספקים המשווקים פתרונות אחסון, נשמח לשמוע גם מכם, ולשלב את המוצרים שלכם במאמרים שלנו.

קרידטים לתמונת בכתבה | כל התמונת נלקחו מלוחות הפינטרס שלנו מחברות מטבחים או בלוגרים מוכשרים שלקחו את הזמן לסדר לצלם ולהראות איך אפשר לחיות אחרת.

 בלוח שלנו יש עוד שפע של רעיונות. רק תציצו…ותתמכרו.

 

PHOTO SOURCES | ALL THE PHOTOS IN THIS POST WERE TAKEN FROM OUR PINTEREST BOARD ON STORE AND ORGANIZATION FROM VARIOUS KITCHEN COMPANIES AND TALENTED BLOGGERS. IF YOU ARE LOOKING FOR THE SOURCE CHECK OUT OUR BOARD ON PINTEREST CLICK ON THE IMAGE AND IT WILL TAKE YOU DIRECTLY TO THE WEBSITE WERE THE PHOTO ORIGINATED

  1. פינגבק: לפני העיצוב עושים סדר וארגון | פרק 3 | המגירות של המטבח | BLV Design Blog | עיצוב פנים ואדריכלות

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s