לפני העיצוב עושים סדר וארגון | פרק 3 | המגירות של המטבח

Kitchen drawer dividers

חלומם של מינימליסטים

דיוק – זה שם המשחק. כמו בחיים, כך גם במטבח.

מגירות המטבח – באם זה מטבח ישן או מטבח חדש, איכשהו מדי פעם נוצר שם חוסר סדר. אנו מביאות לכם כאן טיפים עקרוניים לגבי איך לסדר את המגירות . כמו בפוסטים הקודמים שלנו על סדר וארגון הכללים הם זהים – ננפה ונוציא כל מה שלא השתמשנו/נשתמש אי פעם, נמיין ונקטלג לפי נושאים: אפיה, בישול, כלי אחסון, כלי עבודה, כלי שתיה וכו' ונסדר כל מה שבשימוש  בתדירות גבוהה במגירות אליהן הגישה הכי נוחה.

אם תנצלו אפילו חלק מהעקרונות שתמצאו פה זה ישנה את חווית השימוש במטבח שלכם. אם אתן לקראת מטבח חדש, הפוסט הזה מעולה עבורכם, והיתרון שלכם הוא שתוכלו כבר לאפיין, לתכנן מראש ולהזמין מטבח המותאם אישית לאורח חייכם.

המאמר הזה מוקדש ומתיחס רק למגירות. בקרוב נכתוב מאמר על כל האספקטים הקשורים למטבח.

מגירות הסכו"ם וכלי עבודה

Style: "**Blum"

רק סכו"ם!! ברוב הפעמים שאנחנו פותחים את מגירת הסכ"ום – זה באמת כל מה שאנחנו צריכים. ביננו, מי לא היה רוצה מגירה דקיקה שהיא אך ורק לכפיות?

ikea utensils

…אבל זה לא מציאותי. במיוחד במטבחים החדשים של היום, כשהמגירות ארוכות ובנויות להכיל מגוון רחב של כלים בכל אחת מהן.

bf6715e9e39d2403ea346a142d545805

לזה קוראים דיוק – פריט אחד לכל מטרה. למינימליסטים, ולמקצוענים שיודעים בדיוק מה הם צריכים לעבודה במטבח -אין צורך ביותר מדי ביומיום.

מהמטבח של Valcucine

Baking 11

לאופים שבינינו | כדי להכין עוגה פשוטה צריך לפעמים לפתוח כמה ארונות, ועוד כמה מגירות על מנת להכין את כל כלי העבודה שצריך. במיוחד אם מדובר ביום מלא של אפיית  עוגות, לחמים בצקים פריכים ועוד.. עדיף מאוד לרכז במגירה אחת או שתיים את כל הכלים – כוסות מדידה, מערוכים,מריות, חותכי בצק, מדי חום וכד'. איך לסדר? – תוציאו ותרכזו את כל כלי העבודה במקום אחד, תמיינו, קחו מידות של המגירות ושל הכלים, בדקו את כמויות הפריטים והתאימו את החלוקה לפי הצורך.

מגירות לחומרי גלם

Baking-Cabinet-Organization-1-web

נמשיך מכלי העבודה של האפייה, לארון יעודי לכל חומרי הגלם- קמחים, סוכרים, אבקות אפייה, נטיפי שוקולד וכו', והכל בכלים אחידים ואטומים כשעל כל קופסה רשום התוכן ותאריך התפוגה. היום ניתן לקנות מדבקות הרחיצות גם במדיח. לחילופין ניתן לכתוב גם בטוש מחיק לאפשר גמישות בשימוש עתידי בקופסאות. לאופים והאופות הרציניים שבנינו,  סדר וארגון לכלי עבודה המגוונים יקצרו את תהליך העבודה באופן משמעותי. אנחנו גם אוהבות לאחסן במגירות האלו (בקופסה נפרדת) את מתכוני האפייה הנפוצים ביותר במטבח שלנו.

Baking-Cabinet-Organization-5-web

מבט מלמעלה: מסודר, אחיד, קריא ונגיש.

enhanced-buzz-19083-1363117964-11

מגירה מיוחדת לקישוטים של כל הקשור לאפייה עם הילדים – עוגות יום ההולדת שזהר ודנה משקיעים בזה זמן רב מדי שנה, חותכי העוגיות, הסוכריות, המנג'טים  והנרות הצבעוניים (שתמיד תמיד קונים שוב ושוב כשלא מאורגנים)

 מגירות למזון יבש, דגני בוקר, אורז,  פסטות…המזווה כשאין מזווה

kitchen-drawer-organization-ideas-28-500x500

מגירה לאוכל יבש, חטיפים ודגני בוקר – לא תמיד ולא לכולנו יש כוח, חשק או זמן לסדר יפה את המזון בצנצנות, אבל כשיש חלוקה נוחה, לכל דבר יש מקום. רצוי שזו תהיה מגירה תחתונה המותאמת לגובה הילדים (אצל דנה וזהר הילדים מאד עצמאים והנגישות הזאת, מאפשרת להורים לישון עד מאוחר בשבת..) . אנו ממליצות לא לאחסן את המזון באריזות הקרטון המקוריות שתופסות מקום מיותר אלא במיכלים יעודיים . הדבר החיוני שחסר בתמונה למעלה הוא האטמים , קליפסים פשוטים לשימוש שישמרו על טריות של המוצרים.

Kitchen-Drawer-Organization-Tip - snacks and staples

מעבר ליופי והאסתטיקה,  קיימת פרקטיות ונוחות  בשימוש בצנצנות שקופות כגון אלו שבתמונה – קל לראות מלמעלה מה יש בתוך כל צנצנת, לזהות מה מתרוקן ומה יש להוסיף לרשימת הקניות. מה שחשוב הוא לחשב את שטח המגירה ורק אז לבחור את כלי האחסון המתאימים, ומה לאחסן במגירות – אורז, קטניות חטיפים וכל מה שחשקה נפשכם.

ikea-kitchen-drawer-dividers-organizer

שילוב של דברים שונים במגירה אחת – שימו לב, כולם מאורגנים ע"פ קטגוריות ומסודרים לפי גובה וצורה.   אמנם ניתן לוותר במקרה זה על חלוקה אבל עדיף שתהיה כזו. הגדרת איזורי אחסון מאפשרת הבנה והפנמה גדולה יותר של איזה מוצר ממוקם באיזה מתחם במגירה ודואגת לכך שכולם בבית מבינים את זה בקלות  מה שיכול למנוע מפיזור מוצרים  באופן לא מאורגן בחלל המגירה.

מגירות לפירות וירקות שמעדיפים להיות מחוץ למקרר

Vegtable drawer

איפה מאחסנים פירות וירקות?  במטבחים הישנים זה היה פשוט – בסלסלות בחוץ. בעידן המטבחים החדשים השקטים ויזואלית, אם מתכננים זאת מראש,  ניתן לאחסנם במגירות בעלות דלתות מאווררות. בתמונה: מימין – מגירות עץ טבעי שסופגות לחות, באמצע – מגירה בתוך אי (האוורור נמצא בגב המגירה), ומשמאל במגירה שעשויה רשת דקורטיבית.

מגירות של התבלינים

 הבעיה הנפוצה ביותר באחסון התבלינים שהמגירות עמוסות מאוד ובדרך כלל קשה למצוא בה את התבלין הרצוי בלי להזיז כמה צנצנות בדרך. יש מספר פתרונות לאחסון במגירות. הכי חשוב מומלץ לסדר אותן בהתאם לשכיחות השימוש בהן ולהוציא בעת הצורך

Organizing Spices

בשכיבה עם תויות מודבקות כלפי מעלה הכל באופן אחיד

12

בצנצנות עומדות – אם יש לכם מגירה מספיק עמוקה. אנחנו מעדיפות את המגירה הנראית בתמונה מימין שבה ניתן לראות את תכולת המיכלים – אך כשיש תבלינים זהים בצבעם ניתן לפתור זאת בעזרת תויות קטנות מלמעלה (תמונה משמאל).

המגירות של הסירים, כלים, וכלי אחסון פלסטיק וזכוכית

למי שיש מקום, אפשר פשוט לאחסן כל סיר עם המכסה שלו. אבל בדרך כלל גם במטבחים גדולים אין מספיק מקום לעונג הזה. הבעיה באחסון בדרך כלל היא לא הסירים אלא המכסים. אז איך לאחסן אותם?

בנוי או עשה זאת בעצמך בסוף המגירה – בצורה עומדת

pic_3070_2

רוכשים מתקן – גם טוב למחבתות

Lids

והנה דוגמא לעשה זאת בעצמך – כשהמכסים נמצאים בתא בירכתי המגירה הנוצר ע"י חוצץ שהכנסנו לשם בעצמנו.

מגירת צלחות – העמודים ניתנים לההזה וכך אתה קובע את  הגדלים של הצלחות ומיקומם במגירה.

IKEA_Storage_Eye_Candy_1

פתרון איקיאה – אך גם באמזון Amazon ניתן לרכוש מעמדים לצלחות

 

 

Dishes Pots & Pans 3

ארגון כלי אחסון מפלסטיק – הכלים מאוחסנים זה בתוך זה לניצול מקסימלי של חלל המגירה, ובנוסף, החלוקה המשנית לתאים מייצרת מקום ייעודי לכל אחד מהמכסים. בתמונה השמאלית עשה זאת בעצמך פשוט ביותר – מתקן של דיסקים כמעמד למכסים רעיון פשוט גאוני.

מתחת לכיור, חומרי ניקוי וזבל

Garbage & Cleaning

ועוד כמה דברים שאנחנו חושבים לסדר במגירות

6

מגירה שמיועדת לכל הכלים השטוחים – מגשים, קרשי חיתוך, פלייסמטים, תחתיות לסירים, שלרוב לא חושבים עליה מראש.

enhanced-buzz-12676-1371592013-2

מזון לחיית המחמד, או לפח האשפה, את זה ניתן גם לעשות בעצמך

   114

קרידטים לתמונת בכתבה | כל התמונת נלקחו מלוחות הפינטרס שלנו מחברות מטבחים או בלוגרים מוכשרים שלקחו את הזמן לסדר לצלם ולהראות איך אפשר לחיות אחרת.

 בלוח שלנו יש עוד שפע של רעיונות. רק תציצו…ותתמכרו.

כמובן אם אתם צריכים ייעוץ בתכנון מטבח חדש או סידור של מטבח קיים אנחנו פה

שלכן דנה ובת-שבע

Photo Sources | all the photos in this post were taken from our Pinterest board on Store and Organization from various kitchen companies and talented bloggers. If you are looking for the source check out our board on Pinterest click on the image and it will take you directly to the website were the photo originated.

הערה אחת

  1. פינגבק: לפני העיצוב עושים סדר וארגון | פרק 2 | מגירות | BLV Design Blog | עיצוב פנים ואדריכלות

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s