הום סטיילינג למשפחה צעירה ברוח עכשוית (עכשיו זה סוף 2019

יש משהו מאד מיוחד בהום סטיילינג .

אחרי שנים שבהם אני אדריכל, בעיקר מעצב פנים וגם עושה הום סטיילינג אני יכול לאבחן את 3 התחומים האלו שמשיקים אחד לשני באופן די ברור. אדריכלות היא העבודה הקשורה לתכנון ועיצוב המבנה החיצוני של הבית כולל את מה שנקרא השלד והפתחים שלו, ז"א כ"פסל" גיאומטרי המונח בחלל , על מגרש כזה או אחר. עיצוב פנים עוסק למעשה בכל הקשור לתכנון פנים המבנה ולמעשה זה התחום הרחב ביותר בעולם הבניה מאחר והוא מקיף את כל החלוקות הפנימיות המערכות הטכניות וכמובן נושא העיצוב כלול בו כמו בחירת ריצוף וגמרים צמודי נכס. לכאורה ההום סטיילינג נתפס כהשלמה לעיצוב הפנים אך למעשה זה השלב שבו ה"מיכל" עם הקירות שאמור להכיל את החיים שלנו מתעורר לחיים ומקבל את האישיות החושנית הייחודית לו ע"י חומרים צבעים וטקסטורות המשקפים מי אתם כלקוחות ומי אני כמעצב, וזאת הסיבה שהוא מיוחד הוא משקף את עומק ההבנה והחיבור בין המעצב ללקוח מאחר והוא מאד אישי.

ועוד נקודה קטנה וחשובה על הדרך – וזאת ההבנה של ההבדל בין תכנון לעיצוב. בגדול-תכנון זה איך שדברים עובדים, עיצוב זה איך שדברים נראים. למעשה מדובר בשני תפקידים שונים לחלוטין וכל אחד מהם משתמש בחלק אחר של המוח של התודעה. החלק ההגיוני הלוגי המתמטי (נקרא לו בהכללה ה"גברי") והחלק האינטואיטיבי הרגשי (נקרא לו בהכללה ה"נשי").

וזאת אחת הסיבות המכריעות מדוע יש יותר אדריכלים מאדריכליות ומדוע יש יותר מעצבות ממעצבים.

הום סטיילינג הוא עיצוב טהור ואין בו שמץ של תכנון. מדובר בחושניות רגש ואיטואיציה לשמם.

 

ועם הקדמה "מסוכנת" זאת ניגש לעניינינו:

קרן, היא ביתה של לקוחה ותיקה שעיצבנו לה את הבית בשכונת טו הדרומית באשדוד לפני כ 5 שנים.

בזמן העיצוב ההוא, קרן גרה אצל ההורים והייתה מעורבת לחלוטין בכל שלבי עיצוב הבית .

מאז, התחתנה, עזבה את בית אימה ויחד עם בעלה הם ביקשו מאיתנו שנתכנן את הדירה הראשונה שרכשו. זה היה ייעוץ תחום בשעות -זה מה שהתאים להם תקציבית. זה מסוג השירות שאנו מתאימים לאנשים שרוצים ייעוץ רק בנושאים גדולים שבהם הם לא רוצים לטעות, ומשם הם מתקדמים לבד (אנחנו נשארים ברקע עם שיחות ייעוץ טלפוניות ). לא מזמן קרן ביקשה ממני לחזור לעבודת התכנון והעיצוב מלפני כשנתיים וביקשה לסיים את הסלון מבחינת הום סטיילינג.

כשבאתי לבקר אותם בבית ראיתי שהם כבר בחרו תמונה לסלון, תמונה הזהה לתמונה אחרת שהכנתי ללקוח אחר שלי בעבר, רק בקנה מידה קטן יותר.. הם כבר עיצבו את השולחן האוכל בהתאם להנחיות שהעברתי להם בעבר. הפעם, הם ביקשו לתכנן ספה ולבחור עור לריפוד הספה, למשפחה עם שני ילדים קטנים גמר עור זו הבחירה העמידה ביותר. לרשימה גם הכנסנו כורסא, שטיח שולחן קפה (סלוני) וגם צבע לקיר הדרמטי בחלל.

גם הפעם הם בחרו בליווי שהיה תחום בשעות, ולמה לא, זה עבד להם בעבר.

ביום בהיר וחם אחד שוטטנו בדרום תל אביב לבחירת עורות, בחירת כורסא, שטיח ושולחן סלוני. במחשבה על העבודה שאנחנו עושים בBLV יש משהו מחבר ביני לבין הלקוחות בחוויה של שופינג לחומרים וסטיילינג ולא במקרה. ככל שקנה המידה של פרויקט עיצובי נהיה קטן יותר קח הוא מקבל נופח אישי ופרטי יותר ולמעשה משדר את האני מאמין הייחודי לאדם שגר בבית. בואו נאמר שאם תכנון אורבי הוא ה XXL ונגיד שתכנון מבנה מגורים הוא הXL   בחירת ריפוד עור על בסיס דוגמא קטנה אינה מציגה את האמת של החומר שבאה לביטוי בעיקר כאשר היא מוצג בגודל האמיתי שלו לכן היה חשוב שנכיר את העורות. ניגשנו ל"בוסקילה עורות" להתרשם ממבחר האפשרויות . לאחר שבחרנו עיצוב של ספה והתאמנו את העור בחרנו גם כמה גמרים (עור ובד) לכריות של הספה לתת לה שכבה נוספת של עושר צורני מאופק. עור נבחר ב"בוסקילה עורות". בד בחרנו ב"עילית". לאחר מכן הצפנו לרחוב הלחי שם בחרנו שולחן סלוני שהצליח לרגש אותנו, מבית "הום 21". בחירת השולחן הייתה דוגמא לפריט שאתה עובר לידו בפעם הראשונה ואינך רואה את הכוח שלו. כוח זה מציג את עצמו דווקא בפעם השנייה או השלישית שאתה בוחן פריטים ו"פתאום" קולט שיש כאן משהו שמתאים לסיטואציה ששומר על קלאסיות ושיש לו קטע אחר.

מיד לאחר שצבענו את קיר הסלון בצבע שבחרתי "מה שתגיד זהר.. " . קיבלתי שיחה מבעלה של קרן שעדכן אותי בזהירות שקרן מזועזעת מהגוון שנבחר לקיר התמונה שלהם.. ביקשתי מהם להמתין לראות את כל הפריטים בדירה לפני שנקבל החלטה האם לשנות אותו.

לאחר כמה ימים הגיעו התמונות האלו, עם ההודעה של קרן על זה שהיא מאוהבת בסלון החדש שלה.

הגענו לעלית ה=בדים ממש ביום בו הם העבירו את מיקומם מדרום תל אביב לחולון (נדמה לי)

גלילי הבדים אם לוילונות או לבדים לספות וכורסאות יכולים לבלבל ואכן עושים זאת. המטרה היא להגיע מכוון מטרה.

בד בהרכב של 100 אחוז פוליאסטר מבטיח עמידות לאורך זמן מבחינת כתמים

100% poliaster fabrics are the most easy to clean fabricts and nowadays they look just like natural fabrics

the textures the colors and the patterns gives us a wide range of options to create a persenolised environment

there was something soft and rich in that fabric and it was chosen to cover the chaise long.

Portion of the living room. The colors of the wall is an extraction of one of the colors of the painting. the deep blueish color of the chaise gives the space the luxurious depth it was missing.

the chaise present a mix of the patterned and clear blue fabric and one more cushion that correspond to the flooring tint.

the stained natural look of the sofa's leather goes nicely with the geometric chose of the pale cushion and the organised subtle pattered blue cushions. The "burnt" look of the coffee table wood look and the emphasis of the wood topographic nature gives the composition an edge

somewhere in between cold and warm, classic atmosphere

 

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s